Masterclass Trenera - Aneta Mildiani
Serpentyny w tle
Background

Skorzystaj z rat lub dofinansowania

dowiedz się więcej

Masterclass Trenera to szkolenie zaznajamiające z prowadzeniem szkoleń w różnych popularnych branżach, takich jak beauty, sport, dietetyka, coaching, e-commerce, copywriting, interior design, gastronomia, usługi dla zwierząt i wielu innych. Obecnie świadomość wykonawców usług rośnie, co skutkuje ogromną ilością szkoleń na rynku. Aby szkolenia niosły prawdziwą wartość, nie wystarczy być dobrym praktykiem w swojej dziedzinie. Konieczna jest wiedza ekspercka z zakresu technik nauczania, organizacji szkoleń i komunikacji. Jeśli już szkolisz, to niezależnie od Twojego doświadczenia podczas tego kursu usystematyzujesz swoją wiedzę, udoskonalisz techniki i zdobędziesz certyfikat poświadczający posiadane umiejętności. Jeżeli dopiero zaczynasz przekazywać wiedzę i pierwsze własne szkolenie wciąż jest przed Tobą, to Masterclass Trenera będzie dla Ciebie doskonałym przygotowaniem teoretycznym i praktycznym. Zbudujesz swoje szkolenie i oprawę do niego od A do Z oraz dowiesz się, jakie są aspekty prawne, finansowe i marketingowe związane z branżą szkoleniową.

Jak pewnie zdajesz sobie sprawę, większość szkoleń na rynku jest nudna i schematyczna, zawiera niewiele teorii, a mnóstwo „lania wody”, bo instruktorzy nie mają opracowanych planów, nie wiedzą, jak sprawić, by szkolenie miało „to coś”, co sprawi, że grupa się zaangażuje. Wynika to z braku przygotowania trenerskiego i pedagogicznego, a także z nieznajomości technik komunikacji, motywacji i budowania autorytetu. Dobra wiadomość jest taka, że można się tego wszystkiego nauczyć – od inspiracji do metod przekazywania wiedzy i know-how organizacyjnego. Możesz sprawić, aby twoi kursanci już nie mogli doczekać się zastosowania twoich technik i wiedzy w praktyce i pokochali Twoje szkolenia!

Kurs składa się z wykładów i części warsztatowej podczas której będziesz ćwiczyć wraz z innymi uczestnikami nabyte umiejętności.

Warunkiem uczestnictwa jest rozmowa kwalifikacyjna, na której przedstawisz cele związane z realizacją tego kursu. Od kandydatów oczekuje się zaangażowania i wysokiego poziomu motywacji.

Certyfikat wydawany jest po wykonaniu pracy zaliczeniowej w ostatni dzień kursu – utworzeniu autorskiego programu szkoleniowego zgodnego z wiedzą nabytą podczas zajęć.

Szczegóły szkolenia

ilość dni

4

ilość godzin

32

inwestycja

7900 PLN NETTO

Program szkolenia

dzień pierwszy

dzień drugi

dzień trzeci

dzień czwarty

Dzień pierwszy to wprowadzenie do roli trenera. Przede wszystkim poznamy się i określimy Twoje słabe i mocne strony, aby wykorzystać Twoje naturalne kompetencje w przyszłej pracy szkoleniowca. Zapoznasz się również ze standardami etycznymi obejmującymi nie tylko relację szkoleniowiec-kursant, ale też szkoleniowiec-szkoleniowiec, co pomoże Ci czerpać korzyści ze współpracy z innymi. W tym dniu dowiesz się też, jak zbudować swój autorytet i jak określić potrzeby szkoleniowe Twojej docelowej grupy odbiorców

 1. Etyka trenera
 2. Dlaczego marka osobista jest tak ważna?
 3. Określenie swojego archetypu
 4. 4 strategie komunikacji – którą wybrać?
 5. Budowanie autorytetu trenera
 6. Kompetencje trenera
 7. Kompetencje eksperckie i budowanie wiarygodności
 8. Budowa własnego BIO i elevator speech
 9. Jak się wyróżnić pośród innych i zbudować przewagę konkurencyjną?
 10. Określenie potrzeb szkoleniowych
 11. Prowadzenie szkoleń stacjonarnych, a prowadzenie szkolenia online

Pierwsza połowa dnia drugiego to głównie praca z zagadnieniami prawnymi i finansowymi. Dowiesz się, jaką rolę pełnią certyfikaty i akredytacje spotykane na rynku, czym różni się certyfikat od dyplomu, a także co daje wpis do MEN. Zapoznasz się z aspektami umożliwiającymi twoim kursantom wystąpienie o dofinansowania oraz pozyskiwanie finansowania w formie ratalnej. W drugiej części tego modułu skupimy się na autoprezentacji i ćwiczeniach emisji głosu oraz wystąpień publicznych.

 1. Znaczenie certyfikatów i akredytacji, np. ISO, kompetencji pedagogicznych, wpisu do RIS
 2. Certyfikat, dyplom, a wpis do MEN
 3. Rejestracja placówki oświatowej – tak czy nie?
 4. Pozyskiwanie dofinansowań dla uczestników i organizacja płatności ratalnych
 5. Konstruowanie umowy szkoleniowej
 6. Mowa ciała i kontakt wzrokowy z odbiorcami
 7. Dress code biznesowy, codzienny, a bankietowy
 8. Savoir-vivre w budowie silnej marki osobistej trenera
 9. Ćwiczenia logopedyczne w pracy mówcy i prawidłowa emisja głosu
 10. Jak dobrze wyglądać w obiektywie kamery?
 11. Jak wyzbyć się lęku przed wystąpieniami przed większą grupą?

Dzień trzeci to solidna dawka wiedzy psychologicznej i pedagogicznej. Poznasz cztery typy osobowości i metody pracy z nimi. Nauczysz się technik nauczania dorosłych i dowiesz się, co zrobić, by twoi kursanci zapamiętywali przekazywaną przez Ciebie wiedzę. Zapoznasz się z konkretnymi narzędziami, które pomogą Ci zbudować relację z grupą szkoleniową i wzbudzić jej zainteresowanie, a także nauczysz się, jak radzić sobie z sytuacjami takimi jak niezdyscyplinowany kursant lub wytknięcie niekompetencji.

 1. Typy osobowości kursantów
 2. Techniki nauczania osób dorosłych
 3. Techniki utrwalania wiedzy
 4. Szkolenia indywidualne, a grupowe
 5. Nawiązanie relacji z grupą
 6. Budowanie zainteresowania grupy
 7. Angażowanie i aktywizacja uczestników
 8. Jak odpowiadać na trudne lub zaskakujące pytania?
 9. Jak reagować, gdy kursant nie wykonuje poleceń?
 10. Co zrobić, gdy kursant łamie regulamin?
 11. Czy przerwać szkolenie, gdy niskie kompetencje kursanta stanowią zagrożenie?

Podczas dnia czwartego omówione zostaną zagadnienia techniczne – dowiesz się jak można skorzystać z narzędzi takich jak tablice interaktywne, whiteboardy, rzutniki i jak wykonywać prezentacje graficzne. Nauczysz się prawidłowego wystąpienia w zależności od rozkładu sali. Zdobędziesz wiedzę na temat organizacji oprawy szkolenia i częstotliwości robienia idealnych przerw. Następie wykonasz pracę zaliczeniową i przeprowadzisz profesjonalną autoprezentację. Zajęcia zostaną zwieńczone rozdaniem certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności.

 1. Techniczne aspekty szkoleń – urządzenia i układ sal szkoleniowych
 2. Korzystanie z urządzeń technicznych
 3. Organizacja oprawy szkolenia
 4. Prawidłowy rozkład przerw podczas szkolenia
 5. Ewaluacje szkoleń i ankiety
 6. Autoprezentacja uczestników
 7. Konstrukcja własnego szkolenia – praca zaliczeniowa
 8. Rozdanie certyfikatów

Korzyści ze szkolenia

 • Usystematyzowana wiedza, która sprawdziła się już na tysiącach szkoleń
 • Zapoznanie z metodyką nauczania
 • Umiejętność budowy autorytetu i wizerunku eksperta
 • Poznanie tajników organizacji małych i dużych szkoleń
 • Przeanalizowanie swoich zalet i słabości jako trenera
 • Konfrontacja swojej dotychczasowej wiedzy i przekonań
 • Zbudowanie własnego programu szkoleniowego
 • Znajomość technik radzenia sobie ze stresem i w sytuacjach trudnych podczas szkolenia
 • Możliwość nawiązania kontaktów zawodowych z równie zaangażowanymi osobami z różnych branży
 • Certyfikat Trenera potwierdzający zdobyte umiejętności

Komu dedykowane jest szkolenie?

Osobom chcącym zdobyć lub wzbogacić swoje kompetencje trenerskie

Twórcom nowych metod technik w swoich branżach, którzy chcą podzielić się wiedzą

Właścicielom centrów szkoleniowych chcącym udoskonalić programy nauczania

Wykładowca

Aneta Mildiani

Ekspertka w zarządzaniu firmami tradycyjnymi i online. Jej bogate portfolio obejmuje liczne książki, e-booki i praktyczne poradniki, które stały się drogowskazami w świecie przedsiębiorczości. W sali szkoleniowej i podczas kursów online, Aneta dzieli się nie tylko strategiczną wiedzą z zakresu zarządzania, ale również przekazuje konkretne, praktyczne umiejętności, niezbędne w dzisiejszym biznesie. Jest też cenionym trenerem dla liderów z różnych dziedzin, kształtując przyszłe pokolenia ekspertów.

Benefity szkoleń

 • Certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności

 • Obszerne materiały
  i skrypty szkoleniowe

 • Dostęp do grupy
  Business Club na Facebook’u

 • Lunch wegański lub klasyczny
  i przekąski dla kursantów

Finansowanie
edukacji

Uczestnicząc w szkoleniach stacjonarnych,
możesz skorzystać z różnych form finansowania.

system ratalny
minimum formalności

finansowanie zewnętrzne
programy dofinansowań

Zobacz opinie innych o tym szkoleniu!

Na tym szkoleniu nauczyłam się, jak przekazywać wiedzę z zakresu designu wnętrz. Już wiem, jak organizować szkolenia, które są nie tylko merytoryczne, ale też inspirujące i motywujące dla uczestników. Aneta jest fantastyczna, łączy teorię z praktyką w sposób, który naprawdę trafia do słuchacza, czas na szkoleniu mija bardzo szybko. To w sumie najlepszy kurs na jakim kiedykolwiek byłam. Dziękuję!

– Projektantka wnętrz –

Zuzanna Skowrońska

Szkolenie Masterclass Trenera było dla mnie nieocenione. Jako szef kuchni i trener kulinarny, chciałem podnieść jakość moich kursów gotowania. Aneta uświadomiła mi, jak ważne są aspekty prawne, finansowe i marketingowe szkoleń. Nauczyłem się, jak tworzyć szkolenia, które są nie tylko merytoryczne, ale również atrakcyjne dla uczestników. Jestem gotowy, by przekazywać moją wiedzę innym!

– Szef kuchni –

Jakub Wasilewski

To szkolenie było rewelacyjne! Jako nauczycielka copywritingu, zawsze szukałam sposobów na usprawnienie moich warsztatów. Dzięki Masterclass Trenera nauczyłam się, jak tworzyć angażujące materiały szkoleniowe i efektywnie komunikować się z uczestnikami. Jestem wdzięczna za te nowe umiejętności. Teraz wiem, jak wiele brakowało mi, by osiągnąć sukces w branży szkoleniowej.

– Copywriterka –

Anna Pilska

Formularz zgłoszeniowy

* Pola obowiązkowe do wypełnienia

  Odbierz bezpłatny e-book!

  Zapisz się do newslettera, aby być na bieżąco z nowościami i promocjami.
  na początek odbierz bezpłatny e-book!